Çelik Kapı

Çelik kapılar; temel olarak 2 ( iki ) farklı üretim şekli vardır. Standar ölçülere sahip hazır çelik kapılar, yerine göre özel olarak üretilen çelik kapılar.

Çelik kapı için, kasa-kanat ve pervaz kısımlarında 2mm kalınlığa sahip DKP siyah sac kullanılmaktadır.

Çelik kapılardaki, tüm metal aksamlar istenilen kaplama ile ahşap ve ahşap giydirme şekliyle doğal ahşap malzemelerle kaplanarak masif ahşap  görünümündedir. Metalin soğuk  görüntüsünü ahşap ve doğal kaplama malzemeler sayesinde istenilen malzeme ve ahşap malzemelerle uyumu sağlanabilir. Ahşap kaplamalı çelik kapılarda,lake renkler ve cila kullanılmaktadır. Kanat yalıtımı için kanat içi sacı ile dış yüzey kaplama mobilyası arasında ısı ve ses izolasyonu malzemesi kullanılmaktadır. Yalıtım ve contalama kalitesi ile ses, ısı, toz ve haşere yalıtımı sağlanmış olur.

Kapı montajlarımızda en sağlıklı montaj sistemi olan ve duvarda her tuğla arasına monte edilen çelik millere veya duvara uygun kaynaklandığı metod kullanılmaktadır.

Bu sistem ile montajı yapılan kapının duvar ile adeta bir bütünlük oluşturması sağlanmaktadır. Kapılarda kaynaklama sistemi kullanılması sonucunda kapının duvarla bir bütün halini almasından dolayı terazisinin bozulmamamsı sağlanarak ömür boyunca servis ihtiyacı ortadan kaldırılmış olur. Özel imalat kapılarda montaj için sarmal sistem montajda sıklıkla kullanılır.

Kilit sistemleri olarak, monoblok ( iki ayrı kilit ) ya da merkezi kilit ( tek noktadan çoklu kilit ) kullanılabilir.

Çelik kapılarımızda, güvenlikle beraber estetikte ön plandadır.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Hoş Geldiniz.