CAMIN TARİHİ

Cam, soda veya potas katılmış silisli kumun ateşte eritilmesiyle oluşan saydam veya yarı saydam halde kullanılan genellikle kırılgan yapıya sahip olan malzemedir.Cam antik çağdan beri inşaat malzemesi, süs eşyası gibi çeşitli yerlerde kullanılmaktadır.Camın ilk defa ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmiyor. Çok eski bir tarihe sahip olduğu bir gerçektir. Üzerinde tarih olan en eski cam ise M. Ö. 1551-1527 yılları arasında yaşayan Firavun Amenhotep’e ait olan iri bir boncuktur.

Anadolu da cam orta asyadan gelen selçuklular tarafından yaygınlaştırıldı. Artuklular zamanında cami ve medreselerde cam kullanılmıştır. İstanbul un alınmasıyla birlikte, 16 ve 17. yy da cam sanayide büyük gelişmeler olmuştur.Cumhuriyet devrinde 1934 yılında kurulmaya başlayan modern cam fabrikası, 1937 yılında üretime başlayabildi.

DEKORATİF CAM

Dekoratif camlar her mekanlarda kullanılabilir . Odanızın ortamını değiştirecek bir sürü seçeneklerden birisidir. Her yerde aynı ev düzeni görmekten sıkıldıysanız, farkınızı camlarla gösterebilirsiniz. İstediğiniz cam modelleri sade , desen vb. Camlarla daha şık görüntüye sahip olabilirsiniz. İşyerinizdede kullanabileceğiniz dekoratif camlar size kurtaracaktır. Ayrı ayrı odalar yerine dekoratif camlarla bölmeler ile ayrılabilirsiniz ve daha şık görünüm sağlar. Dekoratif camlar

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Hoş Geldiniz.